محیط کاربری
تبلیغات
آخرین مطالب
آرشیو
اخبار سایت
انتقادات و پیشنهادات

تبلیغات متنی

دکتر آرش امیدی، استاد گروه مدیریت بهداشت دام، دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیرازجابجائی شیردان به چپ در گاو شیری

گیرنده های مخاطی موجود در دوازدهه نشخوارکنندگان به ترکیبات متنوعی شامل اسیدهای چرب ‏کوتاه زنجیر، گلوکز و اسیدهای آمینه حساسند و می توانند جریان خروجی شیردان را تنظیم کنند؛ ‏گرچه به نظر نمی رسد تنظیم جریان خروجی شیردان به طور طبیعی تحت کنترل فیدبک شدیدی از ‏سوی گیرنده های دوازده ای در نشخوارکنندگان بالغ باشد. بخاطر تداوم جریان ورودی مواد غذایی به ‏درون شیردان، مهار جریان خروجی می تواند موجب تجمع مایع و گاز و اتساع شیردان گردد.‏موضوع : مباحث آموزشی - مقالات کوتاه آموزشی
تعداد بازدید : 9384 بار
ارسال شده در پنجشنبه 27 خرداد 1389 - 06:43

شيار مري

خصوصيت منحصر به فرد دستگاه گوارش قبل از نشخوار كنندگي وجود يك چين خوردگي بافتي از كارديا تا سوراخ نگاري- هزارلائي است. انقباضات ماهيچه هاي اين چين خوردگي بافتي، لوله اي را به نام شيار مري تشكيل مي دهد. كه شير و ديگر مايعات از درون آن عبور كرده و مستقيما با كمترين يا بدون تراوشي به درون شكمبه-نگاري، وارد شيردان مي شود. ارسكوف نشان داده است كه بسته شدن شيار به طور قطع يك انعكاس شرطي است. بسته شدن آن به تركيب جيره مايع و يا روشي كه مايع خورانده مي شود بستگي ندارد.موضوع : مباحث آموزشی - مقالات کوتاه آموزشی
تعداد بازدید : 9702 بار
ارسال شده در پنجشنبه 27 خرداد 1389 - 06:37

نخستين كنگره نانو داروها در ايران

دبير علمي كنگره نانوداروها از موافقت ستاد نانو دانشگاه با برگزاري اين كنگره در سال‌‌جاري خبر داد و گفت: اولين كنگره نانوداروها فرصتي است تا زمينه تبادل اطلاعات و پژوهش‌هاي انجام شده در مورد توليد، كاربرد، سميت و عوارض نانوداروها ر بين محققان كشور فراهم شود و دانش‌پژوهان پرتلاش ايراني در اين گردهمايي با فعاليت‌هاي يكديگر در اين زمينه بيشتر آشنا شوند.

وب سایت: www.1nanodrug.irموضوع : مباحث پژوهشی - همایش ها
تعداد بازدید : 7210 بار
ارسال شده در پنجشنبه 27 خرداد 1389 - 05:57

مرغ عجيب الخلقه (چهارپا) در بيرجند مركز استان خراسان جنوبي مشاهده شد.

استاديار گروه علوم دامي دانشكده كشاورزي دانشگاه بيرجند روز دوشنبه به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت: اين پديده كه از موارد نادر مي‌باشد در يكي از سالن‌هاي پرورش جوجه‌هاي گوشتي اطراف بيرجند مشاهده شده است.

دكتر احمد رياسي افزود: در اين مرغ علاوه بر پاهاي اصلي، دو پاي فرعي در قسمت پشت پاهاي اصلي و بصورت چسبيده به زير مقعد وجود دارد.

وي علت احتمالي اين پديده را نقص در بيان ژنهاي مسئول ايجاد پا در طيور و اشكالاتي كه در مرحله تقسيم و تمايز سلولي در دوره جنيني در تخم مرغ به وجود مي‌آيد، دانست.

وي گفت: پرنده مزبور براي ارزيابي آناتوميكي به آزمايشگاه فيزيولوژي دام دانشكده كشاورزي دانشگاه بيرجند منتقل شده است.

وي افزود: تابستان امسال نيز مورد مشابهي براي اولين بار در يكي از كشتارگاههاي مرغ بيرجند توسط دكتر منجزي دامپزشك و مسئول نظارت بر واحد قطعه بندي گزارش شده بود.

او گفت: در برخي كشورها تحقيقاتي درحال انجام است تا درصورت امكان نسلي از مرغان چهارپا توليد كنند كه از نظر اقتصادي به نفع پرورش‌دهندگان طيور خواهد بود.

دامپزشك متخصص دانشكده كشاورزي دانشگاه بيرجند هم دراين زمينه گفت: اين پديده نادر منشاء ژنتيكي داشته و نمونه‌هاي آن دركشورهاي آمريكا، نيوزيلند و روماني گزارش شده است.

دكتر آرش اميدي افزود: در ايران نيز نمونه‌هاي مشابهي در استان‌هاي چهار محال و بختياري و آذربايجان ديده شده است. ك/‪۲‬موضوع : سایر موارد -
تعداد بازدید : 9057 بار
ارسال شده در پنجشنبه 27 خرداد 1389 - 10:42

آگهی استخدام هیات علمی دانشگاه بیرجند..

دانشگاه بیرجند به منظور تکمیل کادر هیات علمی مورد نیاز خود در رشته های فیزیولوژی دام و طیور و تغذیه نشخوار کنندگان از بین دانش آموختگان و دانشجویان دوره دکتری واجد شرایط براساس آیین نامه جذب هیات علمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برای همکاری به صورت تمام وقت طرح سربازی یا بورسیه دعوت به عمل می آورد . متقاضیان محترم می توانند فرم مشخصات را تکمیل و همراه با مدارک لازم حداکثر تا 20/4/89 از طریق پست سفارشی به دبیرخانه جذب هیات علمی دانشگاه ارسال نمایند . فرم درخواست ، تخصص و مدارک مورد نیاز در منزلگاه این دانشگاه به آدرس www.birjand.ac.ir قابل دسترسی است . در ادامه مطلب فرم مورد نیاز را می توانید دانلود کنید.موضوع : سایر موارد -
تعداد بازدید : 387905 بار
ارسال شده در يكشنبه 2 خرداد 1389 - 05:58

نامگذاری کتابخانه ای به نام پروفسور گنجی
امروز 29 اردی بهشت سال 1389 نامگذاری کتابخانه دانشکده ادبیات دانشگاه بیرجند به نام پروفسور محمد حسن گنجی بنیان گذار دانشگاه بیرجند با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه انجام گرفت. دکتر گنجی در طی سخنرانی کوتاهی بیان داشت که هم اکنون در شادترین لحظات عمرم قرار دارم. وی بیان داشت وظیفه اساتید این است که دانشجویان را به مسیر متعالی زندگی و تحصیل هدایت نمایند. وی اولین آرم دانشگاه بیرجند را به دکتر میری رئیس دانشگاه اهدا کرد. زندگی نامه ایشان را می توانید در ادامه مطلب مطالعه نمائید.


موضوع : سایر موارد -
تعداد بازدید : 19141 بار
ارسال شده در چهارشنبه 29 ارديبهشت 1389 - 08:52

درسنامه های فارماکولوژی دامپزشکی.

درسنامه های فارماکولوژی دامپزشکی که توسط استاد عزیزم دکتر گودرز صادقی هشجین تدوین شده است را می توانید در ادامه مطلب دانلود کنید.موضوع : مباحث آموزشی - کتابهای مفید آموزشی
تعداد بازدید : 10855 بار
ارسال شده در جمعه 24 ارديبهشت 1389 - 09:46

افتخارات و جوايز
در ادامه مطلب می توانید افتخارات و جوایز عمده دکتر امیدی را ملاحظه فرمائید.


موضوع : مباحث آموزشی -
تعداد بازدید : 7729 بار
ارسال شده در چهارشنبه 22 ارديبهشت 1389 - 05:06

نحوه نگارش يك مقاله به زبان فارسي
نگارش يك مقاله فارسي دكتر آرش اميدي چکيده: چكيده بايد شامل بخشهاي مقدمه، روش، نتايج و بحث باشد. چكيده حداكثر 250 تا300 كلمه باشد (بين250 تا150 كلمه مناسب است). مقدمه در حدود 20%، روش ها 30%، نتايج 25% و بحث 15 % مناسب خواهد بود. از آنجائيكه اكثر خوانندگان مقاله فقط چكيده مقاله را مطالعه و ارزيابي مي كنند و يا چكيده مقاله ممكن است توسط مراكز و موسسات اطلاع رساني علمي منتشر گردد، لذا اين قسمت بايد دقيق و روان و در برگيرنده كامل مقاله باشد. مقاله حاضر مي‌تواند به صورت يک نمونه عملي، براي تهيه مقالات مورد استفاده دانشجويان محترم قرار گيرد. در اين مقاله سعي شده تا اساس تهيه يك مقاله علمي توضيح داده شود. البته بايد توجه داشت كه هر مجله اي كه براي ارسال مقاله تان انتخاب نمائيد داراي راهنماي تدوين مقاله است كه در ابتدا يا انتهاي ان مجله آورده شده است كه با كمي تغيير مي توانيد مقاله را به فرمت آن مجله تهيه نمائيد. واژه هاي کليدي: (Keywords) تعداد كليد واژه ها بين 3 تا 10 كلمه (4 تا 8) فارسي پيشنهاد مي‌گردد. به عنوان معرف و راهنماي مقالات هستند.


موضوع : مباحث آموزشی - دانشجویان کارشناسی ارشد
تعداد بازدید : 8967 بار
ارسال شده در پنجشنبه 16 ارديبهشت 1389 - 08:00

همایش سراسری تغذیه و بیماریهای متابولیک گاو.
-------------------------------------------------------------------------------- همایش سراسری »تغذیه و بیماری های متابولیك گاو« برگزار شد صفحه S01 خبر (جنوبي) ، شماره سريال 17216 ، تاريخ انتشار 871214 روزنامه خراسان مودی- همایش سراسری تغذیه و بیماری های متابولیك گاو برای اولین بار در كشور در خراسان جنوبی برگزار شد.رئیس دانشكده كشاورزی بیرجند در این همایش گفت: ایران به لحاظ دامپروری و تولید فرآورده های دامی، دارای مزایای نسبی فراوانی بوده به طوری كه تقریبا تمام دام های ارزشمند در ایران، قابل پرورش و نگهداری هستند كه این مزیت صنعت تولید دام و فرآورده های آن را در كشور در زمره صنایع پردرآمد و مهم قرار داده است.بهدانی افزود: طبق آمارهای رسمی، سهم بخش كشاورزی كشور از تولید ناخالص ملی حدود 25 درصد بوده كه از میزان 45 درصد مربوط به دامپروری است و با این تفسیر حدود 11 درصد از تولید ناخالص ملی از دامپروری تامین می شود.وی با اشاره به گستردگی صنعت دامپروری تصریح كرد: از لحاظ تعداد دام حدود 7 تا 8 میلیون راس گاو و 70 تا 80 میلیون راس گوسفند و بز در كشور وجود دارد و علاوه بر این سالانه حدود 800 میلیون تا یك میلیارد قطعه مرغ تولید می شود.وی خاطر نشان كرد: بخش دامپروری، دامپزشكی و بهداشت دام در اقتصاد بعضی كشورها از جمله دانمارك، هلند و استرالیا جایگاه خوب و ممتازی به دست آورده و با توجه به توانمندی های بالقوه كشورمان برای تبدیل شدن به یك قطب در صنعت دامپروری، وجود مشكلات متعدد در این بخش مانع از تحقق این امر شده است.وی با توجه به این كه دانشكده كشاورزی دانشگاه بیرجند به لحاظ قدمت پس از دانشكده علوم، قدیمی ترین واحد آموزش عالی در دانشگاه بیرجند و استان محسوب می شود گفت: دانشكده كشاورزی در سالیان اخیر و با رویكرد توسعه توازن، تنوع بخش را در فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی خود را در دستور كار قرار داده است.دبیر این همایش هم گفت: تاكنون بیشتر همایش های برگزار شده به صورت عام به موضوع های مختلفی پرداخته اند اما در این همایش سعی شده تا به موارد تخصصی پرداخته شود.


موضوع : مباحث پژوهشی -
تعداد بازدید : 12239 بار
ارسال شده در سه شنبه 7 ارديبهشت 1389 - 06:32

دسته بندی
نظر سنجی

   در چه رشته ای تحصیل می کنید (کرده اید)؟


       

  1. دامپزشکی
  2. علوم دامی
  3. پزشکی
  4. رشته های دیگر

        

لینکستان
تبلیغات
اوقات شرعی
آمار
افراد آنلاين : 1
امروز : 8
ديروز : 28
اين هفته : 172
اين ماه : 583
امسال : 15565
کل بازديد : 101467
کل مطالب : 73
تگهای مطالب


تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر آرش امیدی می باشد
این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است