نخستين كنگره نانو داروها در ايران
کد مطلب : 31
تاریخ : پنجشنبه 27 خرداد 1389 - 05:57

دبير علمي كنگره نانوداروها از موافقت ستاد نانو دانشگاه با برگزاري اين كنگره در سال‌‌جاري خبر داد و گفت: اولين كنگره نانوداروها فرصتي است تا زمينه تبادل اطلاعات و پژوهش‌هاي انجام شده در مورد توليد، كاربرد، سميت و عوارض نانوداروها ر بين محققان كشور فراهم شود و دانش‌پژوهان پرتلاش ايراني در اين گردهمايي با فعاليت‌هاي يكديگر در اين زمينه بيشتر آشنا شوند.

وب سایت: www.1nanodrug.ir


دكتر حسين نجف زاده زمان برگزاري اين كنگره را در روزهاي 7 و 8 اسفندماه عنوان كرد و افزود: محورهاي مهم كنگره شامل تولید و فرمولاسیون نانوداروها، کاربرد نانوداروها در پزشکی، کاربرد نانوداروها در دامپزشکی، کاربرد نانوداروها در کشاورزی، كاربرد نانوداروها در بهداشت و پیشگیری از بیماری‌ها، روش‌های تجویز و فارماکوکینتیک نانوداروها، ارزیابی سمیت و بی خطری نانوداروها و نانوداروها و سایر رشته‌های وابسته است.

دانشيار دانشگاه شهيد چمران اهواز برگزار كنندگان نخستين كنگره نانو داروها را شامل  ستاد نانو دانشگاه شهید چمران اهواز، ستاد نانو ریاست جمهوری ایران و دانشکده دامپزشکی شهید چمران اهواز ذكر كرد.

دكتر نجف زاده گفت: همه علاقه‌مندان و محققان در اين زمينه مي‌توانند تا 15 مهرماه سا‌ل‌جاري نسبت به ثبت نام اوليه و ارسال خلاصه مبسوط مقالات خود براي شركت در كنگره اقدام نمايند.

وي مهلت ثبت نام با تاخیر را 30 دی ماه 89 اعلام كرد و افزود: محققان و دانش‌پژوهان در اين زمينه مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام به پايگاه كنگره به نشانيwww.1nanodrug.ir مراجعه نمايند.

 دكتر نجف زاده تصريح كرد: اكنون كه در دوره انفجار علمي، فناوري نانو يكي از مهمترين دستاوردهاي بشري محسوب مي شود و كاربردهاي متعددي در زندگي انسان پيدا كرده است، شناخت هرچه بيشتر تلاش‌هاي علمي و پژوهش‌هاي محققان در زمينه نانوذرات مي‌تواند در بهتر استفاده كردن از اين پديده علمي ياري كننده باشد.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با دبیرخانه این کنگره تماس حاصل نمایند:
آدرس دبیرخانه کنگره: اهواز ، بلوار گلستان ، دانشگاه شهید چمران ، دانشکده دامپزشکی

تلفکس دبیرخانه کنگره: 832 0 336 – 0611


وب سایت:
www.1nanodrug.ir


پست الکترونیکی:
info@1nanodrug.ir

 


منبع : وبسایت شخصی و اطلاع رسانی دکتر آرش امیدی
لینک این مطلب : http://www.arashomidi.com/p31