محیط کاربری
تبلیغات
آخرین مطالب
آرشیو
اخبار سایت
انتقادات و پیشنهادات

تبلیغات متنی

دکتر آرش امیدی، استاد گروه مدیریت بهداشت دام، دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیرازتصاویری از دکتر ابراهیم‌پور کاسمانی به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت

15 شهریور سال گذشته دکتر محمد ابراهیم‌پور کاسمانی در سن 50 سالگی درگذشت و اکنون نزدیک به یک سال از درگذشت وی می‌گذرد.

دکتر کاسمانی  استادیار گروه محیط زیست دانشگاه بیرجند بود و 15 سال در این دانشگاه به تدریس پرداخت.

وب‌سایت کاسمان به مناسبت نزدیک شدن به نخستین سالگرد درگذشت این مرد نیک‌سرشت و پرتلاش، تصاویر وی را که پس از درگذشتش توسط همکاران و دانشجویان ایشان برای وب‌سایت ارسال شده است به نمایش می‌گذارد.

عکسها را در لینکی که در ادامه مطلب قرار دارد مشاهده نمائید.موضوع : سایر موارد -
تعداد بازدید : 10232 بار
ارسال شده در شنبه 19 شهريور 1390 - 02:21

ارزشها

با پول مي شود خانه خريد ولي آشيانه نه، رختخواب خريد ولي خواب نه، ساعت خريد ولي زمان نه، مي توان مقام خريد ولي احترام نه، مي توان کتاب خريد ولي دانش نه، دارو خريد ولي سلامتي نه، خانه خريد ولي زندگي نه و بالاخره ، مي توان قلب خريد، ولي عشق را نه!!!! [چارلی چاپلین]موضوع : سایر موارد -
تعداد بازدید : 7880 بار
ارسال شده در جمعه 18 شهريور 1390 - 03:17

زکسانیکه از من مـتنفرند سپاس

ز کسانیکه از من مـتنفرند سپاس. ، آنها مرا قویتر می کنند
از کسانیکه مرا دوست دارند ممنونم،آنان قلب مرا بزرگتر می کنند.ازکسانیکه مرا ترک می کنند متشکرم،آنان بمن می آموزند که هیچ چیز تا ابد ماندنی نیست
از کسانیکه با من مـــــی مانند سپاسگزارم، آنان به من معنای دوست واقعی را نشان می دهندموضوع : سایر موارد -
تعداد بازدید : 7265 بار
ارسال شده در يكشنبه 29 خرداد 1390 - 03:53

راهنمایی پروژه‌هاي اتمام يافته دوره كارشناسي

عنوان پروژه

تاريخ دفاع

نام دانشجو

مسمومیت تجربی با سرب در سیاه ماهی قنات مروری بر راههای درمان آن

1386

رقیه رضائی، دامون قاسمی

مسمومیت تجربی با سرب در سیاه ماهی قنات و مروری بر اثرات سرب در محیط زیست بر دستگاه مغز و اعصاب

1386

زینب شکری

مسمومیت تجربی با سرب در سیاه ماهی قنات و مروری بر مقادیر سرب در بدن موجودات زنده و محیط زیست

1386

اکرم عباسی

مسمومیت تجربی با سرب در سیاه ماهی قنات و مروری بر اثر سرب بر دستگاه قلبی-عروقی

1386

فهیمه در باغ عنبران

شوک و ازدیاد حساسیت در حیوانات اهلی

1387

ابراهیم رضازاده

بیماریهای شتر

1387

زرین زنجانی

نقش آنتی اکسیدانها و استرس اکسیداتیو در بیماریهای دام

1387

سجاد گوهری

عوارض بیماری تورم نگاری ضربه ای

1387

الهه ضیافتی

تتانی هایپومنیزیمی گوساله ها

1388

فهیمه صباغی درمیان

مطالعه کشتارگاهی اجسام خارجی در دستگاه گوارش گوسفند و بز

1388

سید مهدی حسینی

واکسن های عمده طیور

1388

طاهره نوفرستی

مسمومیت با گیاه خرزهره

1388

صدیقه راهداری

بیماریهای گوساله تازه متولد شده

1388

پریسا یزدان شناس

کلی باسیلوز در ماکیان

1388

صالحه موذنی

هیپوگلیسمی در گوساله

1388

معصومه وکیلی ازغندی

تب شیر

1389

مهرنوش نایب یزدی

کتوز

1389

علی احمدی

 

سندروم گاو زمینگیر

1389

علیرضا بحرینی

کبد چرب

1389

محمد قربانی

تاثیر برخی گیاهان بر سلامت پرندگان

1389

سمیه آهنگری

بیماریهای مربوط به کمبود کلسیم، فسفر ویتامین د

1389

نگار رجائیموضوع : مباحث آموزشی - دانشجویان کارشناسی
تعداد بازدید : 7384 بار
ارسال شده در جمعه 30 ارديبهشت 1390 - 07:21

اساتید نمونه دانشگاه در سال 1389
به مناسبت دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم مراسمی در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار شد. در این مراسم که اعضای هیأت علمی دانشگاه حضور داشتند دکتر محمد رضا میری رئیس دانشگاه بیرجند با گرامیداشت روز معلم و تجلیل از مقام معلم از شهید مطهری به عنوان شخصیتی که هم مصداق« مداد علما» و هم « دماء شهداء» است یاد نمود. وی با برشمردن برخی موفقیتهای دانشگاه بیرجند طی سال گذشته بویژه در توسعه آموزش عالی ، ایجاد رشته های جدید و نیز قبولی دانش آموختگان این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد را نتیجه همدلی و همکاری و تعلق خاطر هیأت علمی دانشگاه به این مجموعه دانست.
به همین مناسبت تعدادی از اعضای هیأت علمی به بیان نقطه نظرات ، انتقادات و پیشنهاداتشان در زمینه بهبود کیفیت و ارتقاء هرچه بیشتر دانشگاه در بخشهای مختلف پرداختند.
در پایان اساتید نمونه دانشگاه در سال 1389 توسط دکتر محمدمهدی خطیب معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه معرفی شدند. از دانشکده کشاورزی دکتر آرش امیدی و دکتر سهراب محمودی،از دانشکده علوم دکتر حیدر رئیسی، دکتر سیدسعید محمدی، دکتر محمدحسین زرین کوب، از دانشکده مهندسی دکتر احمد آریافر، دکتر حسن فرسی، دکتر محسن فرشاد، از دانشکده ادبیات و علوم انسانی دکتر ابراهیم محمدی و دکتر جلیل ا... فاروقی، از دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دکتر جعفر خوشبختی،علی زارعی از دانشکده هنر و از دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دکتر محسن نوکاریزی به عنوان استادان نمونه دانشگاه بیرجند و مهندس حمیدرضا خاقانی، مهندس اسدا... مودی از دانشکده مهندسی، مریم خراشادیزاده از دانشکده علوم، الهام پایانی از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، پریوش شیرزایی از دانشکده تربیت بدنی ، مهندس مسعود خزاعی از دانشکده کشاورزی و عباس خسروی از دانشکده هنر به عنوان کارشناسان آموزشی نمونه دانشگاه بیرجند مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.


موضوع : مباحث آموزشی -
تعداد بازدید : 8992 بار
ارسال شده در سه شنبه 20 ارديبهشت 1390 - 02:32

همکاری

به نام خدا

از همکاران محترمی که مایل به همکاری در امور پژوهشی هستند و در رشته های مرتبط با دامپزشکی، علوم زیستی، آمار و ... فعالیت می کنند خواهشمند است تا از طریق ایمیل توضیح کوتاهی از زندگی نامه علمی و نحوه همکاری خود را برای اینجانب ارسال نمایند تا انشالله در صورت مساعد بودن شرایط، همکاری های لازم در جهت تولید علم و ارائه آن به صورت مناسب در مجلات معتبر صورت پذیرد.

با عرض تشکر و ادب

 

آدرس ایمیل در ادامه مطلبموضوع : مباحث پژوهشی - مطالب مفید
تعداد بازدید : 8140 بار
ارسال شده در چهارشنبه 17 فروردين 1390 - 07:38

مصاحبه با ایرنا

يك استاد دانشكده كشاورزي دانشگاه بيرجند نيز به خبرنگار ايرنا گفت: كمبود سرمايه گذاري در بخش پژوهش و تحقيقات تقاضا محور، عدم برقراري ارتباط كامل بين دانشگاه و صنعت و مراكز خصوصي و نيز فقدان تبيين جايگاه واقعي پژوهش و پژوهشگر، از موانع موجود در امر تحقيق در كشور مي باشد.
دكتر 'آرش اميدي' كه امسال طرح پژوهشي وي با نام 'ارزيابي اتيولوژيك سقط جنين گوسفند در استان خراسان جنوبي' به عنوان پژوهش برتر دانشگاه بيرجند مورد تجليل قرار گرفت، مي افزايد: ما نياز به خلاقيت و نوآوري بيشتري در جهت توسعه علم و تحقيقات داريم و در كنار آن نكته مهمي كه بايد مد نظر داشته باشيم، مبحث انديشه سازي است تا بتوانيم در راستاي توسعه كشور تنها به علم ديگران اتكا نكنيم و از انديشه هاي دانشمندان سرزمين خود بهره ببريم كه خوشبختانه در سالهاي اخير اين مسير علمي به درستي تبيين شده است.
وي با بيان اينكه اهميت پژوهش و تحقيق در دنياي امروز به حدي است كه در ارزيابي كارنامه علمي هر كشور، ميزان ارايه مقالات تحقيقاتي و پژوهشي دانشگاه هاي آنها به عنوان يك معيار مهم در نظر گرفته مي شود، افزود: از اين روي كشورهاي صنعتي براي دستيابي به علم و صنعت، سرمايه گذاري هاي گسترده اي در حوزه پژوهش انجام مي دهند و لذا از نتايج آن نيز در پيشبرد اهداف و حل مشكلات بهره مي برند.
اميدي مي گويد: نكته ديگري كه در نتايج بسياري از پژوهش ها نمود مي يابد، بيان مسأله مي باشد و بديهي است كه ما به جمع آوري مشكلات و موانع براي دستيابي به يافتن راه حل نياز داريم.
وي مي افزايد: اما 'بيان مشكلات' براي بخش صنعت ما اهميت ندارد، زيرا براي آنها تنها حل مسأله و ارايه راهكار حل مشكل مهم است و نه بيان مجدد مشكل و اين بدون نگرش اصولي تحقق نمي يابد.
به گفته اين استاد دانشگاه: بايستي نتايج تحقيقات بطور كامل و مناسب در اختيار مصرف كننده قرار گيرد تا در راستاي حل مسايل و مشكلات راهگشا باشد.
اميدي مي گويد: علاوه مسايل ياد شده، توسعه پژوهش مستلزم جا افتادن فرهنگ پژوهش در بين آحاد افراد جامعه مي باشد.
وي به فقدان سرمايه گذاري بخش خصوصي در پژوهش و تحقيق بعنوان يكي از مهمترين تنگناهاي پژوهش و تحقيقات در كشور اشاره كرد و اظهار داشت: در اين خصوص لازم است تا با اتخاذ مديريت صحيح، ظرفيت ها و استعدادهاي موجود در كشور صورت گيرد و با همكاري بخشهاي مختلف، فضاي پرنشاط علمي در دانشگاه ها به سمت بخش خصوصي و صنعتي و رفع مشكلات و حل مسايل سوق داده شود.موضوع : مباحث اجرائی -
تعداد بازدید : 9348 بار
ارسال شده در چهارشنبه 11 اسفند 1389 - 07:12

فرمت پوستر اولین همایش پژوهش استاد دانشجو

جهت تهیه مقاله پوستر خود لطفا از فرمت زیر استفاده فرمایید.

1.لوگوی همایش (پیوست در ادامه مطلب) با ذکر  عنوان "اولین همایش پژوهش استاد دانشجو" در سمت چپ و پایین پوستر الزامی است.

2. پوستر از نظر املايي و نگارشي به دقت تصحيح گردد.

 

تقسیم بندی پوستر بايد شامل موارد زير باشد:

     مقالات پژوهشی:

   عنوان مقاله، نام نويسنده (نويسندگان)، سازمان متبوع و پست الكترونيكي

   چکيده مقاله كه گوياي مسئله مورد بحث، سوابق تحقيق، كاربرد و نتيجه باشد(حداکثر 250 کلمه)

   شرح مقاله و روش تحقيق به‌طوري كه براي محقق بعدي قابل بازسازي باشد.

  بند نتيجه و بحث كه گوياي مزايا و محدوديت‌ها و كاربردهاي تحقيق باشد.

   نتیجه گیری کلی

  منابع مقاله

مقالات مروری:

   عنوان مقاله، نام نويسنده (نويسندگان)، سازمان متبوع و پست الكترونيكي

چکيده مقاله كه گوياي مسئله مورد بحث، سوابق تحقيق، كاربرد و نتيجه باشد(حداکثر 250 کلمه)

        مقدمه

         مروری بر منابع

         نتیجه گیری کلی

         منابع مقاله

 موضوع : مباحث اجرائی -
تعداد بازدید : 11434 بار
ارسال شده در يكشنبه 28 آذر 1389 - 04:50

اولين همايش پژوهش استاد دانشجو

راهنماي تدوين مقاله کامل  برای اولين همايش پژوهش استاد دانشجو 

کليه دانشجویان کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند، در صورت تصویب پروپوزال پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد می‌توانند در این همایش شرکت نمایند. دانشجویان در شروع پژوهش، عبارت از دانشجویانی است که پروپوزال آن‌ها به تصویب رسیده و مراحل تحقیقاتی پایان‌نامه را آغاز نموده‌اند، بنابراین دانشجویان محترم در دو دسته قرار می گیرند:

حالت اول (مقالات پژوهشی): دانشجویان در خاتمه پژوهش، که عبارت از دانشجویانی است که مراحل پژوهشی پایان‌نامه‌ خود را به پایان رسانده و در شرف دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد در رشته و گرایش مربوطه می‌باشند و می توانند مقاله پژوهشی آماده کنند.

حالت دوم (مقالات مروری): دانشجویان در شروع پژوهش، که عبارت از دانشجویانی است که پروپوزال آن‌ها به تصویب رسیده و مراحل تحقیقاتی پایان‌نامه را آغاز نموده‌اند.

لازم است پس از آماده سازی طبق فرمت مشخص شده برای هر گروه، فايل مقاله، پس از تأیید توسط استاد راهنما، فقط با فرمت pdf که شامل کليه فونتهاي بکار رفته باشد از طريق ایمیل به آدرس Fcrts2010@gmail.com ارسال، و یا فایل آن به دفتر دبیرخانه همایش (واقع در دفتر پژوهشی دانشکده کشاورزی) تحویل گردد 

 راهنماي تدوين مقاله کامل  برای اولين همايش پژوهش استاد دانشجو را در ادامه مطلب می توانید دانلود کنید.موضوع : مباحث اجرائی -
تعداد بازدید : 8488 بار
ارسال شده در شنبه 1 آبان 1389 - 04:50

اگروکپی شماره 4

اگروکپی شماره 4، خبرنامه داخلی واحد پژوهشی دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند منتشر شد. لینک دانلود را در ادامه مطلب مشاهده خواهید کرد.موضوع : مباحث اجرائی -
تعداد بازدید : 7743 بار
ارسال شده در سه شنبه 27 مهر 1389 - 07:48

دسته بندی
نظر سنجی

   در چه رشته ای تحصیل می کنید (کرده اید)؟


       

  1. دامپزشکی
  2. علوم دامی
  3. پزشکی
  4. رشته های دیگر

        

لینکستان
تبلیغات
اوقات شرعی
آمار
افراد آنلاين : 1
امروز : 8
ديروز : 28
اين هفته : 172
اين ماه : 583
امسال : 15565
کل بازديد : 101467
کل مطالب : 73
تگهای مطالب
|


تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر آرش امیدی می باشد
این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است